Найчастіше, вимикачі розраховані на номінали навантажень 10 і 16А. За грубих підрахунків, це приблизно 2 та 3 кВт. На практиці не прийнято до межі навантажувати вимикачі. Найчастіше лінію освітлення завантажують на 0,4-0,6 кВт (2-3 Ампера).

При такому навантаженні вимикач освітлення працюватиме роками. На перший погляд, це дивно. Ну які ж світильники можна підключити до вимикача, щоб було таке велике навантаження? В принципі, навантаження на вимикач світла більше 1000 Вт вже вважається як велике. Таке навантаження набирається в промислових та офісних приміщеннях, торгових залах, де на один вимикач підключено багато світильників.

Як не дивно, але бувають під високим навантаженням та вимикачі у квартирах. Це пов'язано з тим, що змонтовано десяток світильників з галогенними лампами і всі вони включаються з однією клавішею вимикача. У точкові світильники, як правило, найчастіше встановлюються галогенні лампи з цоколем G5.3 або GU10.

Потужність ламп 50 Вт. Є ще декоративні світильники, які встановлені лампи з цоколем R7s. Такі лампи можуть бути 60 Вт, 100Вт, 150Вт.

Тобто, якщо у великому залі чи коридорі буде встановлено близько десяти таких світильників-бра з лампами 150 Вт, то вимикач через таке високе навантаження прослужить не довго. Для цього необхідно замінити лампи на менш потужні або зовсім встановити світлодіодні лампи якщо дозволить конструкція світильників.